Pengetahuan Profesional

Apakah jenis urutan wayar pelompat gentian MPO?

2021-03-18
Jenis urutan wayar atau kekutuban kord tampalan gentian MPO adalah dalam bentuk pelbagai susunan talian kabel gentian optik pra-penamat MPO, kotak pengedaran MPO, pengganding MPO dalam dokumen standard ANSI/TIA-568-C. 3, dan Format antara muka sistem penghantaran gentian berbilang mod Ethernet 10/40/100G mempunyai penerangan. Dalam kertas ini, jenis urutan wayar A, B dan C pelompat gentian MPO diringkaskan seperti berikut:
Dalam butiran pesanan, Mothod A dan Type A, Mothod B dan Type B, Mothod C dan Type C mempunyai maksud yang sama. Dalam bahasa Cina, Jenis A ialah amalan selari, Jenis B ialah persilangan dan Jenis C ialah persilangan pasangan garis. . Walau bagaimanapun, banyak pengeluar atau pengilang tampalan gentian tidak profesional yang hanya menghasilkan pelompat teras tunggal dan dua tanpa menghasilkan pelompat gentian MPO, kerana pemahaman yang tidak mencukupi, sering mengelirukan amalan selari urutan baris MPO dengan amalan pemotongan silang, kerana, untuk mengelakkan kekeliruan , atau ambil lukisan sebagai piawai untuk mengurangkan kerugian yang tidak perlu.
Dalam modul QSFP 40G, borang Jenis B biasanya digunakan, tetapi dalam bentuk akhir, ia mesti disahkan dengan pelanggan.