Kuasa Tinggi 1550nm DFB Fiber Coupled Butterfly Laser Diod
  • Air ProKuasa Tinggi 1550nm DFB Fiber Coupled Butterfly Laser Diod
  • Air ProKuasa Tinggi 1550nm DFB Fiber Coupled Butterfly Laser Diod
  • Air ProKuasa Tinggi 1550nm DFB Fiber Coupled Butterfly Laser Diod
  • Air ProKuasa Tinggi 1550nm DFB Fiber Coupled Butterfly Laser Diod

Kuasa Tinggi 1550nm DFB Fiber Coupled Butterfly Laser Diod

Diod Laser Rama-Rama Berganding Gentian Berkuasa Tinggi 1550nm DFB digunakan terutamanya sebagai isyarat optik untuk komunikasi optik jarak jauh berkapasiti tinggi, serta pelbagai aplikasi baharu seperti penderiaan gentian, penderiaan 3D, penderiaan gas dan diagnosis penyakit seperti sebagai pemantauan pernafasan dan vaskular. Dalam bidang penderiaan gas, ia digunakan sebagai sumber cahaya untuk penderia gas yang mengesan kebocoran gas metana di sekitar paip kilang.

Hantar Pertanyaan

Penerangan Produk

1. Ringkasan 1550nm DFB Fiber Coupled Butterfly Laser Diod Berkuasa Tinggi

1550nm DFB Fiber Coupled Butterfly Laser Diod digunakan terutamanya sebagai isyarat optik untuk komunikasi optik jarak jauh berkapasiti tinggi, serta pelbagai aplikasi baharu seperti penderiaan gentian, penderiaan 3D, penderiaan gas dan diagnosis penyakit seperti pernafasan. dan pemantauan vaskular. Dalam bidang penderiaan gas, ia digunakan sebagai sumber cahaya untuk penderia gas yang mengesan kebocoran gas metana di sekitar paip kilang.

BoxOptronics menyediakan DFB-LD dengan panjang gelombang dari 1270nm hingga 1610nm, yang telah digunakan dalam pelbagai aplikasi.

Modul BoxOptronics DFB-LD mematuhi arahan RoHS. Modul ini mempunyai bentuk rama-rama 14-pin dan termasuk TEC untuk kawalan suhu dan PD untuk monitor output optik.

2. Pengenalan Diod Laser Rama-rama Berganding Gentian DFB Berkuasa Tinggi 1550nm

1550nm DFB Fiber Coupled Butterfly Laser Diod digunakan terutamanya sebagai isyarat optik untuk komunikasi optik jarak jauh berkapasiti tinggi, serta pelbagai aplikasi baharu seperti penderiaan gentian, penderiaan 3D, penderiaan gas dan diagnosis penyakit seperti pernafasan. dan pemantauan vaskular. Dalam bidang penderiaan gas, ia digunakan sebagai sumber cahaya untuk penderia gas yang mengesan kebocoran gas metana di sekitar paip kilang.

BoxOptronics menyediakan DFB-LD dengan panjang gelombang dari 1270nm hingga 1610nm, yang telah digunakan dalam pelbagai aplikasi.

Modul BoxOptronics DFB-LD mematuhi arahan RoHS. Modul ini mempunyai bentuk rama-rama 14-pin dan termasuk TEC untuk kawalan suhu dan PD untuk monitor output optik.

3. Ciri-ciri 1550nm DFB Fiber Coupled Butterfly Laser Diod Berkuasa Tinggi

Contoh output optik: 1310nm/40mW, 1550nm/10mW,20mW, 100mW, 1653nm;

Panjang gelombang tengah 1550nm;

Pakej rama-rama 14-pin;

Termasuk pengasing optik, monitor diod foto dan penyejuk;

Penyambung berganding gentian FC/APC atau FC/PC.

4. Penggunaan Diod Laser Rama-rama Berganding Gentian DFB Berkuasa Tinggi 1550nm

sistem CATV;

komunikasi optik CWDM/DWDM;

Rangkaian LAN, WAN dan metro;

Sumber laser 1550nm CW.

5. Ciri-ciri Elektro-Optik(T = 25℃) Diod Laser Rama-rama Berganding Gentian DFB Berkuasa Tinggi 1550nm Kuasa Tinggi

Parameter Simbol keadaan Min. Taip. Maks. Unit
Panjang Gelombang Tengah Kad Pengenalan TL=15~35℃ CW 1548 1550 1552 nm
Kuasa Keluaran Optik PO - 10 - - mW
Ambang Arus ITH - - 10 35 mA
Kecekapan Cerun ƞ Kuasa keluaran CW 5mW 0.05 0.11 0.2 mW/mA
Arus operasi Iop PO= 10 mW (CW) - 100 200 mA
Lebar garis spektrum LW FWHM - 3 - MHz
Voltan Hadapan Laser VF Kuasa keluaran CW 10mW - 1.2 3.0 V
Pantau Arus Gelap ID - - - 0.1 μA
Lebar Jalur(@-3dB) BW - - 2.5 - GHz
Nisbah Penindasan mod sampingan SMSR CW 35 40 - dB
Pengasingan Optik - -10 < TC < +70℃ 30 - - dB
Bunyi Keamatan Relatif RIN CW, kuasa keluaran 5mW - -145 - dB
TEC set suhu Ts - 15 - 35
Impedans Input ZIN - 22 25 28 Ω
Arus Termistor ITC - 10 - 100 μA
Rintangan Termistor RTH TL = 25℃ 9.5 10 10.5 KΩ
Arus TEC ITEC TL = 25℃, TC = 70℃ - - 1.5 A
Voltan TEC VTEC TL = 25℃, TC = 70℃ - - 3.5 V
kapasiti TEC ΔT Tc = 70℃ - - 50
Suhu termistor - - - - 100
Hanyutan Panjang Gelombang (EOL) △λ Diuji lebih
25 tahun seumur hidup
- - ±0.1 nm
Pekali Suhu Panjang Gelombang Δλ/ΔT suhu TEC
pada 15℃ hingga 35℃
- 0.09 - nm/℃
Panjang gelombang Pekali semasa Δλ/ΔΙ - - 0.01 - nm/mA

6. Lukisan pakej & Definisi PIN-OUT(Unit:mm) 1550nm DFB Fiber Coupled Butterfly Laser Diod (Unit:mm) Berkuasa Tinggi

Jenis 1

Jenis 2

7. Menyampaikan, Menghantar Dan Menyaji Diod Laser Rama-rama Berganding Gentian DFB Berkuasa Tinggi 1550nm

Semua produk telah diuji sebelum dihantar keluar;

Semua produk mempunyai waranti 1-3 tahun. (Selepas tempoh jaminan kualiti mula mengenakan bayaran perkhidmatan penyelenggaraan yang sesuai.)

Kami menghargai perniagaan anda dan menawarkan polisi pemulangan 7 hari serta-merta. (7 hari selepas menerima item);

Jika barangan yang anda beli dari kedai kami tidak berkualiti, iaitu ia tidak berfungsi secara elektronik mengikut spesifikasi pengeluar, cuma pulangkan kepada kami untuk penggantian atau bayaran balik;

Jika barang rosak, sila maklumkan kepada kami dalam masa 3 hari selepas penghantaran;

Mana-mana item mesti dipulangkan dalam keadaan asalnya untuk layak mendapat bayaran balik atau penggantian;

Pembeli bertanggungjawab ke atas semua kos penghantaran yang ditanggung.

8. Soalan Lazim

S: apakah panjang gelombang yang anda mahukan?

A: kami mempunyai panjang gelombang yang besar dari 1270nm hingga 1650nm.

S: Apakah keperluan untuk kuasa keluaran?

A: Kami mempunyai pilihan 10mW dan 20mW, kami juga boleh menyesuaikan mengikut keperluan anda.

S: Apakah jenis gentian yang anda mahukan?

A: gentian SM atau gentian PM.

Tag Hot: Kuasa Tinggi 1550nm DFB Fiber Coupled Butterfly Laser Diod, Pengilang, Pembekal, Borong, Kilang, Disesuaikan, Pukal, China, Buatan China, Murah, Harga Rendah, Kualiti

Kategori Berkaitan

Hantar Pertanyaan

Sila berasa bebas untuk memberikan pertanyaan anda dalam bentuk di bawah. Kami akan menjawab anda dalam masa 24 jam.